Autor: Justyna Kunikowska/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 978
Piotrków Tryb.: Uroczyste erygowanie pierwszej w Polsce filii Bractwa NMPKKP

W parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim od lat mają miejsce zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Już 6 lutego parafianie przeżywać będą erygowanie pierwszej w Polsce filii Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.

- Bractwo ma ponad 300 lat istnienia. Jesteśmy członkami Bractwa, którego głównym celem i charyzmatem są zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski - mówi p. Małgorzata Bąbol, członkini Bractwa.

Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które powołane zostało przez papieża Klemensa XI, z inicjatywy jasnogórskich paulinów. Obecnie opiekunem duchowym jest o. Roman Wit.

- Najwięcej członków Bractwa znajduje się tutaj, w Piotrkowie Trybunalskim. Nasze miasto i dekanat piotrkowski zostało zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, dokonał tego uroczyście na mszy świętej Prezydent Krzysztof Chojniak 8 grudnia 2018 roku. Od lat prowadząc Zawierzenia doświadczamy, że ludzie naprawdę chcą przychodzić do Matki Bożej ze swoimi problemami, która Jest pośrednikiem do Boga. Przychodząc do Królowej, doświadczają wielu łask. Jest także duża potrzeba szerzenia kultu zawierzenia i reprezentowania Maryi w terenie, ponieważ nie każdy może pojechać na Jasną Górę  - dodaje rozmówczyni.

Erygowanie pierwszej w Polsce filii Bractwa NMPKKP dokona opiekun Bractwa ojciec Roman Wit OSPPE w asyście wszystkich członków Bractwa w Piotrkowie Trybunalskim wraz z starszą Bractwa Marią - Emanuel Dziemian, 6 lutego podczas Eucharystii o godz. 18:00 w parafii św. Jacka i św. Doroty.