Mecz piłki halowej księża – klerycy

W niedzielny wieczór - 14 kwietnia br. - w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się towarzyski mecz piłki halowej księża – klerycy.

W drużynie duchownych – których kapitanem był kardynał Grzegorz Ryś znaleźli się dwaj rektorzy – diecezjalnego WSD oraz Seminarium Redemptoris Mater, a także proboszczowie i wikariusze łódzkich parafii. W drużynie kleryckiej znaleźli się alumnie seminarium diecezjalnego oraz seminarium 35+.

- Mecz zakończył się wynikiem 20:16 dla księży, a dwie spośród 20 bramek strzelił kardynał Grzegorz Ryś. – mówi kleryk Krystian Leśniewski, seminaryjny ceremoniarz.

Należy podkreślić, że mecze pomiędzy księżmi, a klerykami w Wyższym Seminarium Duchownym nie są niczym nadzwyczajnym, gdyż odbywają się regularnie co kilka tygodni, a stałym bywalcem tych spotkań jest metropolita łódzki.