Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 140
Ks. Radosław Krych: Jest w człowieku pragnienie, aby zobaczyć oblicze Pana

O naturalnym pragnieniu ujrzenia Boga mówił ks. Radosław Krych podczas porannej Mszy Świętej.

1 maja ks. Radosław Krych celebrował Eucharystię w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił o dalszym pożegnaniu Jezusa z uczniami. W dzisiejszej Ewangelii poznajemy apostoła, który mając przed sobą Jezusa, nie rozpoznał, że jest w nim Ojciec. Filip jednak wyraża pragnienie wielu z nas. Jest nim zobaczenie i poznanie oblicza Pana Boga.

- Jedni wierzą, że Bóg jest, że można Go odnaleźć, a inni nie. Możemy wierzyć w Pana Boga przez to, jak my wierzący działamy, po naszej chrześcijańskiej miłości - zauważył duszpasterz

Ksiądz Krych podkreślał, że jednym z wielu oblicz Pana Boga jest dawanie ludziom miłości, aby mogli się nią dzielić z innymi.

W dzisiejszym Słowie Bożym odczytujemy również, że prośba powinna być połączona z zaufaniem Panu oraz zgodna z Jego pragnieniem. On daje nam zawsze tyle, ile jesteśmy w stanie unieść, daje to, co jest nam potrzebne, co nie zaszkodzi. Jest to kolejna możliwość ujrzenia oblicza Pana Boga. Poznajemy Go właśnie po tym, że udziela nam obfitych darów.

Na koniec duszpasterz zachęcał, abyśmy prosili dziś o otwartość na Pana Boga w życiu.

Jutro Eucharystia pod przewodnictwem metropolity łódzkiego będzie transmitowana z Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi o godzinie 19.00.