Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak: jeżeli przyjmiemy Jezusa, który jest prawdą to On nas wyzwoli

Ojcowie Jezuici gościli dziś pielgrzymów, którzy w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych nawiedzili Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.

Na początku Eucharystii duchowny opowiedział historię Kościoła Stacyjnego Łodzi, ale także rzymskiego odpowiednika do, którego pielgrzymują mieszkańcy Wiecznego Miasta.

Odnosząc się do słów z dzisiejszej Ewangelii tym, że prawda nas wyzwoli Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na to, że wszyscy mamy głęboką potrzebę poznania prawdy. „Chcemy znać prawdę o różnych sprawach i wydarzeniach wierząc, że ta prawda będzie nas wyzwalać. Jednak kiedy Jezus mówi, że prawda nas wyzwoli to powinniśmy uświadomić sobie, że to Jezus jest prawdą i to On wyzwala człowieka. Jeżeli przyjmiemy Jezusa, który jest prawdą to On nas wyzwoli.”

„To pielgrzymowanie Wielkopostne ma na celu wyzwolenie czyli nawrócenie, wyzwolenie od złych nawyków, grzechu, uzależnień. Modlimy się dzisiaj o tę prawdę dla każdego z nas, ale prawdę którą jest Jezus”- powiedział na Zakończenie Biskup Marek.