Abp Ziółek: Kazimierz nie lękał się być święty! – Kościoła Stacyjny Matki Boskiej Jasnogórskiej #14

- Kazimierz nie lękał się być święty i dziś chce być naszym przewodnikiem na drodze ku świętości, która ma swoje źródło w Słowie Bożym i w Eucharystii! – mówił abp Władysław Ziółek.

O św. Kazimierzu Królewiczu, którego święto dziś obchodzimy w Kościele - wg kalendarza liturgicznego - mówił ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek podczas liturgii celebrowanej w Kościele Stacyjnym pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi na osiedlu Widzew – Wschód.

- Kazimierz był gotowy poświęcić władzę, bogactwo i sławę dla Chrystusa. Był gotowy wraz z Nim cierpieć i umierać. – tłumaczył w homilii łódzki pasterz. - Nam, którzy jesteśmy zbyt wrośnięci w ten świat, takie myślenie jest raczej dalekie i obce. Oddajemy się bowiem modzie na sukces. Kusi nas bogactwo, sława, pogoń za dobrym samopoczuciem, a przeraża nas natomiast każde życiowe niepowodzenie. Czego byśmy nie dali, by nas to ominęło. A czas przeżywania uroczystości św. Kazimierza w Wielkim Poście wzywa nas do głębszej refleksji nad naszym życiem ludzkim i chrześcijańskim. – podkreślił arcybiskup senior.

Hierarcha zwrócił uwagę na to, że – bardzo ważne jest to, byśmy w tym wielkopostnym czasie szeroko otworzyli się na Słowo Boże, które jest nam obficie przekazywane na co dzień, bo ono wskazuje właściwy kierunek postępowania za Chrystusem, i abyśmy otworzyli się i docenili częste - nie tylko niedzielne i świąteczne - uczestnictwo w Eucharystii, która jest dla nas darem i pokarmem na drodze realizowania naszego powołania życiowego. – zaznaczył kaznodzieja.

W dalszej części homilii celebrans zauważył, że – przyjmowanie Komunii Świętej jest otwarciem swojego serca na Chrystusa. Jest przyzwoleniem, by przeniknęło nas życie tego, który jest naszym Stwórcą i Odkupicielem. Jest przyzwoleniem, aby On zawładnął całym naszym życiem i upodobnił nas do siebie. Spożywanie Ciała Chrystusa włącza życie człowieka w życie samego Boga po to, aby w życiu człowieka nastąpiła przemiana, aby przyjmujący Komunię stawał się do Chrystusa coraz bardziej podobny! – dodał.

Podczas liturgii stacyjnej kolektę zebrali członkowie parafialnego zespołu Caritas, którzy zebrane ofiary przeznaczą na pomoc najbardziej potrzebującym z widzewskiej wspólnoty parafialnej.