Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1600
Łodzianie dotarli do tronu Królowej Polski

Dziś po godzinie 15:00 pątnicy z 95. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej dotarli przed Jasnogórski Szczyt, gdzie przywiał ich metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś oraz ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

- Ta pielgrzymka wymagała ogromnej odpowiedzialności, choćby dlatego, że każdy dzień rozpoczynał się od mierzenia temperatury, a i jakąś trudnością dla wielu było także to, że nie można było zabrać ze sobą dzieci. – zauważył metropolita łódzki. - To jest uderzające. Każdy, kto chodzi na pielgrzymki to pamięta, że taki wianek dzieci otacza każdą grupę, a w tym roku nie ma ani dzieci, ani osób starszych, bo takie były wymogi sanitarne. Ale jak nie można robić tego, co jest niemożliwe, to robi się to, co jest możliwe. – podkreślił arcybiskup.

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się w reżimie sanitarnym, dlatego też w sumie przez cztery dni w dwóch grupach pielgrzymowało w sumie 600 pielgrzymów. Dziś do sanktuarium jasnogórskiego dotarło 150 pątników, którzy przynieśli do tronu Królowej Polski intencje swoje oraz swoich najbliższych.

- Przyszłam tutaj, aby prosić Maryję za moje dzieci, żeby wybrały drogę dla nich najważniejszą czyli z Bogiem, żeby tą drogą zawsze podążały z radością i wielkim sercem. – tłumaczy Agnieszka Krawczak.

- Jestem bardzo dumny z tego, że udało mi się przyjść w tym roku do Maryi, bo jest nas w tym roku niewielu i były marne szanse na to, by się udało zapisać na pielgrzymkę, tak więc strasznie się cieszę. – mówi Patryk Górecki.

Ze swoimi intencjami pielgrzymował w tym roku do Maryi także łódzki pasterz, który uchylając rąbka tajemnicy powiedział, że w sposób szczególny modlił się za trwający w Archidiecezji Łódzkiej synod duszpasterski, powierzał zbliżający się jubileusz 100-lecia powstania diecezji, ale także – jako administrator Diecezji Kaliskiej zawierzył Matce Bożej wszystkie sprawy Kościoła Kaliskiego.

W grupie pierwszej pielgrzymowały także dwie pary nowożeńców – pątników, którzy w minionym roku wstąpili w związek małżeński, - Dziś wraz z mężem dziękujemy Maryi za nasz sakrament małżeństwa i prosimy o to, by wszystko było dobrze oraz prosimy o dar macierzyństwa w najbliższym czasie. – tłumaczy Joanna Potakowska.

- To było takie nasze marzenie odkąd zaczęliśmy chodzić na pielgrzymki, że gdy kiedyś wstąpimy w związek małżeński, to przyjdziemy podziękować za to Maryi. – tłumaczy Łukasz Madej.

Dziś łódzcy pielgrzymi wezmą jeszcze udział w przedostatnim dniu nowenny przed uroczystością Matki Boskiej Jasnogórskiej, której przewodniczyć będzie arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki.

Galeria zdjęć