Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 2049
Spotkanie opłatkowe duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej

Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś, arcybiskup senior Władysław Ziółek, biskup Ireneusz Pękalski, biskup Marek Marczak i biskup senior Adam Lepa, spotkali się 23 grudnia br. z kapłanami i osobami konsekrowanymi na bożonarodzeniowym opłatku. Spotkanie stało się też okazją do złożenia życzeń imieninowych biskupowi seniorowi Adamowi Lepie, który już jutro będzie obchodził swoje święto. Opłatek odbył się w domu arcybiskupa łódzkiego przy ul. Skorupki 1.

Na początku spotkania został odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza odnoszący się do Narodzenia Jezusa, a następnie w imieniu duchowieństwa życzenia złożył ks. prał. Roman Łodwig, dziekan dekanatu Łódź Retkinia - Ruda.

Ksiądz arcybiskup odpowiadając na życzenia, podziękował za wszystko księżom biskupom oraz wszystkich duchownym obecnym na spotkaniu, a na ich ręce księżom diecezjalnym i zakonnym posługującym w Kościele Łódzkim.

Składając życzenia metropolita łódzki powiedział: - życzę sobie i nam wszystkim, którzy ten Kościół łódzki stanowimy i dla niego jesteśmy pasterzami, by Duch Święty nas uruchamiał do inicjatywny. Byśmy nie zajmowali biernie przestrzeni. Przestrzeń mamy – kościoły są, plebanie są - instytucję mamy. Jest pytanie o nasza inicjatywę, byśmy nie tracili czasu, tylko na to, że reagujemy na jedno, drugie, trzecie. We wcieleniu Bóg pokazuje jak odważnie ma inicjatywę. Kto wyobrażał sobie tak wcielenie Boga, że narodzi się w stajni i będzie złożony w żłobie. Jak Bóg jest odważny w inicjatywach. Takiej Bożej odwagi - bo ona nie bierze się z niczego innego, jak z miłości - wam życzę! Życzę wam zapatrzenia się w Boga, który wychodzi z siebie, żeby przyjść do nas i podejmuje inicjatywę a nie tylko zajmuje przestrzeń. – zaznaczył arcybiskup łódzki.

Następnie metropolita złożył życzenia księdzu biskupowi Adamowi, który już jutro będzie obchodził swoje imieniny.

Galeria zdjęć