Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś uhonorowany nagrodą Przedsiębiorców Zaangażowanych Społecznie
21:38 | 23.11.2019 | Wyświetleń: 706 | Autor: ks. Paweł Kłys

Dziś wieczorem podczas uroczystej Gali Przedsiębiorców Zaangażowanych Społecznie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał nagrodę w kategorii Ambasador zatrudnienia osób chorujących psychicznie w regionie łódzkim w roku 2019.

– My tworzymy świat piękniejszy poprzez to, że otwieramy serca pracodawców na to, by przyjmowali w swoje zasoby ludzi wybitnych i wyjątkowych – mam tu na myśli osoby, które maja problem ze zdrowiem psychicznym. – tłumaczy Agnieszka Niedźwiecka – jedna z organizatorów gali. – Dziś tutaj uhonorowaliśmy ludzi odważnych, którzy nie boją się wyzwań, nie idą na łatwiznę, którzy te osoby przyganiają. – dodaje.

W uzasadnieniu, które zostało zaprezentowane przed przyznaniem nagrody łódzkiemu pasterzowi uczestnicy Gali usłyszeli: arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś to człowiek o szczególnej wrażliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka, w szczególności tego pokrzywdzonego i odrzuconego. Niesie mu wsparcie i orędzie miłości.

Obok metropolity łódzkiego nagrodę w tej kategorii otrzymali: minister Waldemar Buda, Władysław Skwarka – dyrektor państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, Katarzyna Tręda – Pisera – rzecznik osób niepełnosprawnych  oraz Marian Litman – członek zespołu Trubadurzy.

Uroczysta Gala została zorganizowana już po raz ósmy przez Towarzystwo przyjaciół Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Ja-Ty-My”, Fundację Celeste oraz Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny” w ramach projektu TRANSFER: innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do środowiska. Gala odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.