Archidiecezja Łódzka
Wakacje z Bogiem 2019 – z parafii św. Antoniego w Łodzi
06:02 | 14.08.2019 | Wyświetleń: 473 | Autor: ks. Krzysztof Helik

Jak co roku w dniach od 2 do 11 sierpnia 2019 r. dzieci z parafii św. Antoniego Padewskiego, miały możliwość wyjazdu na letni wypoczynek do Murzasichle, koło Zakopanego na „Wakacje z Bogiem 2019”. Grupa liczyła 94 osoby oraz wykwalifikowana kadra wychowawców. W koloniach uczestniczyli ministranci, lektorzy, kandydaci, scholanki, dzieci z parafii oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla niesłyszących w Łodzi.

Wakacyjnym domem dla wypoczywających dzieci, młodzieży i opiekunów był ośrodek „Halny”. Każdego dnia dzieci miały możliwość przezwyciężania swoich słabości zdobywając takie szczyty jak: Giewont, Gęsią Szyję, Rusinową Polanę, Halę Gąsiennicową, jak również Jaskinie: Mroźną i  Bielańską na Słowacji. Niezapomnianą atrakcją, przepełnioną cudownymi widokami był dla wszystkich spacer koronami drzew na Słowacji oraz spływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych do Szczawnicy, a także wjazd kolejką na Palenicę. Na zmęczone ciało czekał odpoczynek w Aqua Parku w Zakopanem.

Duchowe „akumulatory” koloniści ładowali na codziennej Mszy Świętej, rozmowach duchowych oraz poprzez śpiew i taniec. Nie mogło zabraknąć również zajęć sportowych. Rozegrany został turniej piłki nożnej oraz konkurs plastyczny w 75. Rocznicę Powstania Warszawskiego.

Dziękujemy wszystkim ludziom za okazanie życzliwości i pomoc w organizacji tegorocznych Wakacji z Bogiem.


(dopisek redakcji) Ze sprawiedliwości należy dodać, że jest to już kolejny wakacyjny wyjazd dzieci z tej bałuckiej parafii. Nie byłby on możliwy, gdyby nie ogromne zaangażowanie ks. Krzysztofa Helika – wikariusza parafii pw. św. Antoniego w Łodzi, który organizuje dla dzieci różnego rodzaju wydarzenia parafialne oraz co niedziela przewodniczy Mszy św. dla dzieci, gromadząc przy ołtarzu najmłodszych słuchających z zapartym tchem homilii doskonale opracowanych i przygotowanych. Całoroczna praca duszpasterska – jak widać – przynosi konkretne owoce! Gorąco zachęcamy, aby zapoznać się z Facebookiem Parafii pw. św. Antoniego w Łodzi, a ks. Krzysztofowi życzymy dalszych sukcesów w pracy z najmłodszymi.