Archidiecezja Łódzka
Bełchatowscy ministranci na wakacjach w Mikoszewie
12:22 | 05.08.2019 | Wyświetleń: 553 | Autor: ks. Karol Skowroński
Czas wakacji to okazja do wypoczynku i zregenerowania sił po całorocznej pracy. Skwapliwie skorzystali z tego ministranci parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, którzy po zakończeniu roku szkolnego z opiekunem, ks. Karolem Skowrońskim, wyjechali do Mikoszewa.

Malownicza miejscowość położona przy ujściu Wisły przez kilka dni pozwoliła korzystać z uroków morskich i słonecznych kąpieli. Sprzyjała temu doskonała pogoda przez cały wyjazd. Ponadto codziennie przewidziane były różne zajęcia i atrakcje.

Przede wszystkim wyjazd obfitował w rywalizację sportową: codziennie rozgrywane były mecze piłki nożnej na pobliskim Orliku, przy ośrodku czy nawet na plaży. Kto chciał, mógł sprawdzić się w ping-ponga i siatkówkę.
Zwiedzaliśmy także okoliczne ważne miejsca. Najpierw był to niemiecki Obóz koncentracyjny w Sztutowie. W Gdańsku zwiedziliśmy Stare Miasto oraz szczególną uwagę poświęciliśmy najnowszej historii, zwiedzając Europejskie Centrum Solidarności, 30 lat od wyborów czerwcowych.
Szczególną i niezapomnianą atrakcją były zajęcia edukacyjne na ranczu Buffalo Bill w Jantarze, uwieńczone przejazdem uczestników konno przez las na plażę.

Do domu powróciliśmy po tygodniu bogatych przeżyć. Wspólnie spędzony czas, rywalizacja sportowa, razem przeżywane atrakcje niewątpliwie wytworzyły mocne więzi między uczestnikami i pomogły w kształtowaniu charakterów młodego pokolenia i pogłębił relacje między młodymi ludźmi.

Wyjazd jest formą podziękowania Ministrantom za ich wytrwałą, ofiarną i piękną służbę przez cały rok. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Bełchatowie, proboszcza ks. Antoniego Pietrasa oraz prywatnych darczyńców koszt wakacji dla uczestników jest symboliczny i każdy może sobie na niego pozwolić.