Autor:
Nowy numer pisma "AMA"

"Z okazji przeżywanego w Kościele Roku Kapłańskiego numer ten w całości poświęcony został różnym aspektom kapłańskiej posługi. Pragniemy w nim ukazać realia życia księży – czym się na co dzień zajmują, z jakimi problemami się stykają oraz jakie pasje w sobie skrywają" - mówi Damian Szczepanik z redakcji "AMy".
W bieżącym numerze można przeczytać m.in. o tym, czego można nauczyć się podczas rocznego pobytu w parafii katedralnej, jak wygląda przygotowanie pracy magisterskiej pod okiem mądrego profesora oraz jaką rolę w życiu księdza może odgrywać piłka nożna. Są też wspomnienia o księżach, którzy stali się pomocnikami w odkrywaniu powołania i refleksja nad księżmi, którzy porzucają sutanny.
Jak podkreśla redakcja, pismo adresowane jest do młodzieży, "której nie są obojętne sprawy wiary i Kościoła". "AMA" dostępna jest w Księgarni Archidiecezjalnej przy ul. Piotrkowskiej 263, w księgarni katolickiej „Cordis Iesus” przy kościele oo. jezuitów Najświętszego Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60) oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi (ul. św. Stanisława 14).