Autor:
Zapowiedź peregrynacji obrazu MB Jasnogórskiej po archidiecezji

Powitanie nastąpi w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim.
„Zechciejmy dzisiaj zadać sobie pytanie, w jaki sposób już teraz moglibyśmy podjąć przygotowanie do owocnego przeżywania nawiedzenia” - zachęca metropolita łódzki.

„Powinniśmy przede wszystkim budować odpowiedni klimat, sprzyjający głębokiemu przeżywaniu Nawiedzenia. Jego najważniejsze składniki to modlitwa, przekazywanie sobie informacji wraz z serdeczną zachętą i współdziałanie z duszpasterzami” - proponuje hierarcha.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji łódzkiej zakończy się 11 września 2010 roku w katedrze. Przyszłoroczna wizyta będzie jego czwartymi odwiedzinami w Kościele w Łodzi. Po raz pierwszy nawiedził wszystkie kościoły parafialne i część zakonnych w 1974 roku. W 1982 r., znalazł się w łódzkiej katedrze, a w 1983 r przebywał na terenie diecezji przez tydzień (w związku z jubileuszem 600-lecia Jasnej Góry). Obraz, który dotrze do Łodzi poświęcony został w Rzymie w 1957 r. przez papieża Piusa XII. Zawieźli go do Rzymu kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski oraz biskup Michał Klepacz, ówczesny ordynariusz łódzki.