Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 1523
W Łodzi trwają XIX Ogólnopolskie Mistrzostwa LSO w piłce nożnej o Puchar „KnC”
Udostępnij

123 zespoły z diecezji z całej Polski walczą o tytuł najlepszej drużyny w piłce nożnej w ramach XIX Ogólnopolskich Mistrzostw LSO w piłce nożnej.

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 1200 reprezentantów liturgicznej służby ołtarza z całej Polski przyjechało do Łodzi, by rywalizować o miano najlepszej drużyny piłkarskiej w kraju. W rozgrywkach w trzech kategoriach udział biorą ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi. Mecze odbywają się w halach w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim i Pabianicach.

- Grają uczestnicy z całej Polski, są to tylko mistrzowie danych diecezji. Takich mistrzów mamy 123 zespoły, z opiekunami jest 1300 osób. (…) Ksiądz Kardynał zaprosił do tego, aby grać fair play i dla takiego najbardziej uczciwego zawodnika ofiarował koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego autografem – powiedział ks. Piotr Kępniak, duszpasterz LSO Archidiecezji Łódzkiej. – Dla zwycięzców są nagrody pieniężne, sfinansowane przez Księdza Kardynała. Ponadto jest Puchar „KnC”, puchar przechodni, który przez kolejny rok będzie przebywał w zwycięskiej parafii – podkreślił ks. Kępniak.

Zwieńczeniem dzisiejszego dnia będzie piknik przy Placu Katedralnym i koncert ks. Jakuba Bartczaka.

Jutrzejszy, ostatni dzień XIX Ogólnopolskich Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego, biskupa pomocniczego, w łódzkiej katedrze. Po modlitwie odbędzie się faza pucharowa, a po południu reprezentanci najlepszych grup zagrają mecze finałowe w łódzkiej Sport Arenie. Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody i puchar „KnC”.

Udostępnij
Galeria zdjęć