Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 301
Bp Pękalski w Poniedziałek Wielkanocny: Wielkanoc jest czasem radości i nadziei!
Udostępnij

- Wielkanoc, którą przeżywamy jest czasem radości i nadziei. Wszystko co dokonało się w ową błogosławioną noc, a co dziś przypominamy sobie uczestnicząc we Mszy świętej oktawy wielkanocnej jest znakiem bezgranicznej miłości względem każdego z nas ze strony Boga na tę Miłość powinniśmy udzielać konkretnej odpowiedzi. – mówił bp Pękalski.

W Poniedziałek Wielkanocny summie w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.

W słowach nauczania pasterskiego hierarcha odniósł się do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Chrystusa oraz pytał zebranych – co każdy z nas może zrobić dla Jezusa w tegoroczną Wielkanoc, ale także każdego dnia naszego życia? – pytał zebranych duchowny.

- Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć w następujących słowach jakie św. Paweł skierował do chrześcijan w Kolosach. Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi! – cytował bp Pękalski.

- Wskazania św. Pawła Apostoła zachęcają każdego z nas do duchowego wzrastania i skupienia się na wartościach niebiańskich. Oznacza to również, że powinniśmy dążyć do tego, co ważne jest w oczach Bożych, a nie tylko ziemskich spraw i doczesnych trosk. To przypomnienie, aby nasze myśli i serca kierować ku wyższym celom, zamiast utonąć w codziennych ziemskich sprawach. – zauważył duchowny.

Kończąc homilię ksiądz biskup zachęcał – niech ta radosna prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa pozwala każdemu z nas odmieniać środowiska, rodziny i wspólnoty, w których żyjemy i pracujemy przez braterską miłość, wyrozumiałość, wzajemną życzliwość, szacunek i otwartość na drugiego człowieka. Niech Zmartwychwstały przywraca nadzieję tam, gdzie panuje smutek lub zwątpienie i niech wszystkich obdarza pokojem, dobrym zdrowiem oraz wszelką pomyślnością. Spotykajmy się jak najczęściej z Chrystusem Zmartwychwstałym zwłaszcza podczas niedzielnej i świątecznej Eucharystii, dzięki temu będziemy ciągle wzrastać w wierze i mężnie ją wyznawać. – zakończył.

Oktawa uroczystości Wielkiej Nocy zakończy się w Niedzielę Przewodnią, Niedzielę Białą – Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Udostępnij