Autor: Sławomir Gurdala
60-lecie Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł"

Duszpasterstwo Akademickie "Węzeł" działające przy salezjańskiej Parafii św. Teresy i św. Jana Bosco kończy 60 lat! Chcemy to wspólnie świętować ze wszystkimi osobami, które przez te lata były w jakikolwiek sposób związane z Węzłem.

Obchody Jubileuszu zaczynamy w niedzielę 7 kwietnia akademickiej Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. Kardynał Grzegorz Ryś. Po liturgii spotkanie wielkanocne wspólnoty Węzła w pomieszczeniach duszpasterstwa.

W tym dniu w kościele udostępniona zostanie wystawa poświęcona jubileuszowi. Będzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia, przeczytać wspomnienia absolwentów.

W sobotę 13 kwietnia odbędzie się jubileuszowe spotkanie wężlaków: aktualnych studentów, absolwentów, obecnych i byłych duszpasterzy.

Program tego wydarzenia jest następujący:

1. Węzeł będzie otwarty od 11:00 – zapraszamy
  2. 12:00 - Msza Św. w kościele św. Teresy i św. Jana Bosco
  3. Zdjęcie pamiątkowe na schodach kościoła
  4. 14:00 – Obiad u Salezjanów na ul. Wodnej 34.
  5. Następnie kolejne spotkania z kolejnymi duszpasterzami, możliwość powspominania Węzłowych klimatów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale jeśli ktoś chciałby skorzystać z obiadu – oczekujemy wpłaty w wysokości 50zł/osoby (dzieci nie płacą). Wpłaty na numer konta - 34 1600 1143 1846 7630 6000 0004. Proszę podać w tytule „Jubileusz Węzła” oraz imię i nazwisko. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie informacji o wpłacie na adres mailowy [email protected].

Kontakt do nas i organizatorów: [email protected] oraz [email protected]