Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 808
V Niedziela Wielkiego Postu - 17 III 2024
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 17 marca 2024 r.

  1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
  2. Duszpasterstwo twórców kultury i sztuki zaprasza twórców i artystów na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się 17 marca (niedziela, godz. 11.00) oraz 18 i 19 marca (godz. 20.00) w Kościele Środowisk Twórczych w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 22. Poprowadzi je o. Grzegorz Chrzanowski OP.
  3. Modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w kościele
    pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4).
  4. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na koncert oratoryjny „Stabat Mater” Antonina Dworzaka, który odbędzie się 29 marca o godz. 20.00. Jest to kompozycja na cztery głosy, chór i orkiestrę
    do słów średniowiecznej sekwencji odnoszącej się do przejmującej sceny, w której Matka opłakuje śmierć ukrzyżowanego Syna. Więcej informacji na plakacie i stronie teatru.
  5. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.
  6. Rozpoczęła się już rekrutacja do Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi, w ramach których działają dwie szkoły: Technikum Salezjańskie o specjalnościach mechatronik i informatyk oraz Salezjańska Szkoła Branżowa I stopnia o specjalności mechatronik z ukierunkowaniem na energetykę odnawialną oraz kolejowe środki transportu. Rekrutacja odbywa się poza systemem naboru do szkół samorządowych. Formularz wniosków rekrutacyjnych znajduje się na stronie internetowej szkoły (www.szkolyrzemiosl.edu.pl). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 42 671 84 80.(Najbliższy dzień otwarty rozpocznie się w niedzielę 17 marca Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej 36 w Łodzi.)
Udostępnij