Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 607
III Niedziela Zwykła - 21 I 2024
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 21 stycznia 2024 r.

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) trwają w naszej archidiecezji od 14
  do 30 stycznia
  . Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 2. Zapraszamy na ogólnopolskie obchody XXIV Dnia Islamu w Kościele katolickim pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi 26 stycznia 2024 r. o godz. 16.00. Po wysłuchaniu muzyki Orientu oraz odczytaniu fragmentów Ksiąg Świętych – Biblii i Koranu nastąpi dwugłos chrześcijańsko-muzułmański, po którym zanoszone będą modlitwy: muzułmańska modlitwa spontaniczna „du’a” i chrześcijańska modlitwa wiernych zakończona modlitwą „Ojcze nasz”.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową ([email protected]). Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do sakramentu małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 2 lutego, a seminarium do małżeństwa 26 lutego 2024 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
 5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. nastąpi wykład pt.: Towarzyszenie duchowe - pojęcie, obowiązki, prawa, który wygłosi o. Robert Leżohupski, Sędzia Trybunału Państwa Watykańskiego.
 6. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, które odbędzie się 28 stycznia 2024 r. w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji dzieła pielgrzymki łódzkiej oraz wszystkich, którzy to dzieło tworzą.
 7. Zapraszamy na zabawę taneczną, jaka odbędzie się 3 lutego w parafii św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Jest ona przeznaczona dla osób stanu wolnego w wieku 30-50 lat. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej parafii i na stronie na Facebooku o nazwie Poznajmy się.
 8. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w Łodzi zaprasza na konferencję „Biznes na Skale”, która odbędzie się 16 marca 2024 r. w Łodzi. Link do zapisów oraz szczegółowe informacje: www.BiznesNaSkale.pl
Udostępnij