Autor: ks. Zbigniew Tracz
Zaproszenie na jubileusz 20-lecia Misjonarek Miłości w Łodzi

W tym roku mija 20 lat od przybycia do Łodzi Sióstr Misjonarek Miłości, duchowych córek św. Matki Teresy z Kalkuty. Pierwsze Misjonarki Miłości przybyły do nas - jak to mają w zwyczaju, kiedy zakładają nowy dom zakonny - w Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa 2003 roku. Ich służba wobec osób ubogich i często bezdomnych jest niezwykle cenna dla naszego miasta i Kościoła. Siostry prowadzą kaplicę, jadłodajnię, oraz dom tymczasowego pobytu dla najbardziej potrzebujących.

Panu Bogu dziękujemy za obecność i posługę Sióstr w archidiecezji łódzkiej.

Ks. arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza do udziału we Mszy świętej dziękczynnej za charyzmat i służbę Sióstr Misjonarek Miłości, która będzie sprawowana w Ich intencji w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 16 czerwca 2023 roku o godzinie 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej. Po Mszy Świętej wszyscy zaproszeni są na wspólny obiad.