Autor: Joanna Kurkowska
Parafia św. Wojciecha: Droga Krzyżowa z adoracją Krzyża

W parafii św. Wojciecha w Łodzi, w piątek 10 marca w godzinach wieczornych odbyła się Droga Krzyżowa, która zgromadziła wielu parafian pragnących przez pryzmat czternastu wydarzeń z życia Jezusa, w których królowała miłość, podjąć refleksję nad własnym życiem.

Nabożeństwo zostało przygotowane przez parafialną wspólnotę młodzieżową wraz z ks. Kazimierzem Sobańskim. Rozważanie Męki Pańskiej poprowadziła młodzież, natomiast całe wydarzenie ubogaciła śpiewem schola rodzinna parafii.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej odbyła się adoracja Krzyża Świętego, do którego przez środek kościoła prowadziła droga światła. Upadając przed wizerunkiem Miłości Ukrzyżowanej powierzano wszelkie zniewagi krzyża, ludzkie cierpienia i życie parafii.