Autor: ks. Krzysztof Pietrzak
Wyświetleń: 489
Bełchatów: Kongres Kół Żywego Różańca
Udostępnij

W pierwszą sobotę listopada Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce przeprowadziły w parafii pw. N.M.P. Nieustającej Pomocy w Bełchatowie Parafialny Kongres Kół Żywego Różańca, który odbył się pod hasłem „Uczyńmy Różaniec modlitwą wszystkich”.

W tej liczącej niewiele ponad 4000 mieszkańców parafii działa obecnie 17 Kół Różańcowych, które razem liczą około 340 Członkiń i Członków tworzących wielką parafialną Rodzinę Różańcową.

Sam Kongres stanowił kolejny etap formacji Róż Żywego Różańca, która w tym roku odbywa się pod hasłem: „Żywy Różaniec pomocą dla misji”, a w naszym lokalnym kontekście oscylował on wokół hasła „Uczyńmy Różaniec modlitwą wszystkich”.

Uczestnicy Kongresu, dzięki prowadzącym s. Monice Juszce RMI, sekretarz krajowej Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz ks. Maciejowi Będzińskiemu, dyrektorowi krajowemu Papieskich Dzieł Misyjnych, poszerzyli swoją wiedzę o genezę Żywego Różańca, który ma korzenie misyjne oraz o osobę Założycielki – bł. Pauliny Jaricot – dla której sprawa misji i budowania wspólnoty Kościoła były najważniejsze, stąd całe swoje życie, czas, talent i majątek poświęciła tej sprawie.

Nie zabrakło refleksji nad ewangeliczną głębią samej modlitwy różańcowej oraz warsztatu nad jego medytacyjnym ujęciem angażującym wyobraźnię, uczucia, zmysły w duchu ignacjańskiej formy medytacji Słowa.

Całość przeplatana była wspólnym kawowaniem w domu parafialnym oraz agapą podczas której Siostra Monika i ks. Maciej ujmowali nas swoją lekkością przekazu, poczuciem humoru i uświadamianiem, że działając lokalnie naprawdę przyczyniamy się do globalnej misji Kościoła polegającej na poszerzaniu wiary. To był dobry czas pogłębienia rodzinnych więzi naszej Różańcowej Wspólnoty, w której Wszyscy czujemy się Participantes i Responsabiles Kościoła.

O Kongresie na fb #PDM: https://www.facebook.com/309202299155737/posts/5520228008053114

Udostępnij
Galeria zdjęć