Autor: ks. Paweł Kłys/ Foto: ks. Marcin Majsik
Rozpoczął się III turnus młodzieżowych rekolekcji oazowych w Archidiecezji Łódzkiej

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczął się kolejny – III turnus - rekolekcyjnych wyjazdów wakacyjnych przygotowanych przez Ruch Światło – Życie Archidiecezji Łódzkiej. Blisko 150 młodych z Łodzi i całej Archidiecezji wyjechało wczoraj rano na swoje piętnastodniowe doroczne rekolekcje oazowe.

Młodzieżowe Oazy z Archidiecezji Łódzkiej – w III turnusie – odbywają się w Barcicach, Gaboniu, Tylmanowej i Warszawie.

Oaza Nowego Życia  - ONŻ1 – w Barcicach  prowadzi - ks. Łukasz Glapiński oraz: Maria Gruszczyńska i Marcin Chądzyński.

Oaza Nowego Życia  - ONŻ2 – w  Gaboniu prowadzi - ks. Andrzej Michalak oraz: Joanna Horbaczewska.

Oaza Nowego Życia  - ONŻ2 - w Tylmanowej prowadzi - ks. Piotr Niedzielski oraz Kamil i Małgorzata Gruszczyńscy.

Oaza Nowego Życia  - ONŻ3 - w Warszawie prowadzi ks. Bartłomiej Franczak oraz Krystyna Kaczmarek.

Przez najbliższe piętnaście dni rekolekcji młodzi będą rozważać trzy części tajemnic różańca świętego, przypatrywać się swojej wierze oraz temu, czego naucza Chrystus w Słowie Bożym. Będzie to czas modlitwy połączony z codzienną Eucharystią, adoracją Najświętszego Sakramentu i brewiarzem. W czasie Oazy nie zabraknie również czasu na wypoczynek, rekreację, zwiedzanie, a przede wszystkim na poznanie siebie i innych ludzi, który żyją wiarą na co dzień.

Oazowe Rekolekcje wakacyjne są ukoronowaniem rocznego czasu formacji, który odbywa się w parafiach. Rekolekcje są podsumowaniem, ale również rozpoczęciem nowego etapu formacji w Ruchu Światło – Życie.