Wyświetleń: 2083
Już dziś o g. 18:30 w Katedrze Łódzkiej zostanie odmówiony Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu N.M.P.

Już dziś w łódzkiej bazylice archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki o godz. 18:30 ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem zawierzy Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję i Ukrainę.

Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zostanie odcztany w tym samym czasie przez Ojca Świętego Franciszka w Bazyli św. Piotra w Rzymie, przez kard. Konrada Krajewskiego w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie i w łódzkiej katedrze przez metropolitę łódzkiego.

Następnie rozpocznie się nabożeństwo pokutne inaugurujące – zapoczątkowaną przez Ojca Świętego Franciszka inicjatywę  „24 godziny dla Pana”, w czasie której będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Katedra pozostanie otwarta przez całą noc z piątku na sobotę, a w konfesjonale katedralnym będzie w tym czasie dyżurował spowiednik.

24 godziny dla Pana odbywać się będą również w Tomaszowie Mazowieckim - kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego i Piotrkowie Trybunalskim kościół - rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej – rozpoczęcie w piątek o godz. 20:00, a zakończenie w sobotę Mszą św.  o godz. 18:00.

W tym roku "24 godziny dla Pana" będą przebiegały pod hasłem: „W Nim mamy odpuszczenie grzechów” (por. Kol 1, 13-14). „24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował Ojciec Święty Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Stąd też w najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę.