24 godziny dla Pana - 25/26 marca Łódź - Tomaszów Maz. - Piotrków Tryb.

Po raz dziewiąty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 25-26 marca 2022 r. w trzech miejscach Archidiecezji Łódzkiej:

• bazylika archikatedralna w Łodzi,
  • kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
Sobota – Msza św.: godz.18.00.

W tym roku "24 godziny dla Pana" będą przebiegały pod hasłem: „W Nim mamy odpuszczenie grzechów” (por. Kol 1, 13-14). „24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował Ojciec Święty Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Stąd też w najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę.

W tym roku, w inicjatywę tę wpisany będzie Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek dokona Aktu, a przyłączą się do niego biskupi i księża wraz z wiernymi na całym świecie.