Autor: ks. Hubert Kempiński
Ks. Piotr Niciński posłany na misję na Alaskę

W czwartek rano podczas Mszy Św. sprawowanej w domowej Kaplicy Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia ks. Piotr Niciński został posłany na misję do Diecezji Fairbanks na Alasce. W Eucharystii uczestniczył także Ksiądz Biskup Marek Marczak i bliscy współpracownicy.

- Msza posłania jest głosem lokalnego Kościoła, w którym ks. Arcybiskup przeznaczył mnie do konkretnej pracy misyjnej. Zadanie to podejmę w diecezji Fairbanks na Alasce. Chociaż nie ma tam zbyt wielu katolików, to jednak dla nich oraz dla innych ludzi kapłan jest tam znakiem powszechności Kościoła- mówi ks. Piotr.

Duchowny dodaje także, że ciągły niedobór misjonarzy sprawia że życie religijne i duchowość w tej Diecezji nie są regularne. - Każda osoba, która podejmuje tam pracę na polu wiary jest znakiem łączności modlitewnej i wspólnej drogi do Pana Boga- podkreśla ks. Niciński.