Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 190
Ks. Bogusz: z Duchem Św. odkryjemy swoje powołanie

„Potrzeba nam zbierać się na liturgii i pościć, a wtedy Duch Św. powie nam na kogo nałożyć ręce”- mówił podczas porannej Eucharystii ks. Paweł Bogusz- duszpasterz młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Msza Św. była sprawowana w kaplicy domu biskupiego w IV środę Wielkanocną.

W swoich rozważaniach do Ewangelii ks. Bogusz zwrócił uwagę na zdanie, które daje nam nadzieję. Jezus nie przyszedł na świat, aby świat potępić, ale aby świat zbawić. „To jest jedna z ważniejszych prawd, którą trzeba sobie wciąż przypominać. Także Papież Franciszek zachęca nas abyśmy w swoich społecznościach na nowo odkrywali to zapewnienie.”

Dalej ks. Paweł zauważył, że nie można niwelować czy też nie zauważać zła, bo człowiek może sam siebie potępić, ale należy pamiętać, że Jezus przychodzi ze swoją misją, aby nas wyciągnąć.

Odnosząc się do pierwszego czytania duchowny podkreślił, że tak jak w przypadku Barnaby i Pawła tak i w naszym życiu, jeśli mamy iść na misję, to powinniśmy ją zacząć o liturgii. Oni pokazują nam jaka jest kolejność:

Gdy odprawiali publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: «Wyznaczcie Mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». Wtedy odprawiwszy post i modlitwę oraz nałożywszy na nich ręce, wyprawili ich.

„Najpierw zebrali się na modlitwie, pościli- co jest bardzo ważne w naszej misji i wtedy odzywa się Duch Św. Musimy pamiętać, że nasze działanie w imię Boże zaczynamy od spotkania z Nim. Ważny jest też post, aby zrobić miejsce dla Niego”- mówił kaznodzieja.