Bp Marczak: Bóg kocha nas wszystkich tą samą miłością – i grzeszników i świętych!  - Kościół Stacyjny św. Jana XXIII #16

- Ważne jest, by ten czas Wielkiego Postu przypomniał nam, iż Bóg kocha nas wszystkich tą samą miłością – i grzeszników i świętych!  - mówił ksiądz biskup Marek Marczak w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym pw. Świętego Papieża Jana XII na łódzkim osiedlu Janów.

W słowie pouczenia pasterskiego hierarcha zauważył, że - dziś Pan Jezus w kontekście nawrócenia i trudności z nawróceniem przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi – wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami tego samego Ojca. Wszystko, co Ojciec ma jest nasze, a ma tego tyle, że nie zabraknie dla nikogo! Nie złośćmy się wtedy, kiedy przebacza innym! Nie zastanawiajmy się, czy ludzie których znamy, i których określamy jako grzesznicy mają mniej lub więcej powodów, aby otrzymać miłosierdzie od Boga. – apelował do wiernych ksiądz biskup.

Kaznodzieja odwołując się do Przypowieści o Synu Marnotrawnym zwrócił uwagę zebranych na liturgii stacyjnej na to, że - Wielki Post to dobry czas, abyśmy zastanowili się, czy nasze życie bardziej przypomina postawy syna marnotrawnego, i czy być może  nie jesteśmy w takim punkcie naszego życia, że należałoby pomyśleć o powrocie do domu Ojca? Ale też czas Wielkiego Postu to czas zastanowienia się, czy nie przypominamy przypadkiem starszego brata, który uważa się za tego, który jest lepszy? Być może jest w nas coś z jednego i drugiego, ale ważne jest, by ten czas Wielkiego Postu przypomniał nam, iż Bóg kocha nas wszystkich tą samą miłością – i grzeszników i świętych! – podkreślił duchowny.

Po homilii ks. dr hab. Sławomir Szczyrba – rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń – wezwał czterech alumnów tegoż seminarium do złożenia Wyznania Wiary i przysięgi wierności przy wykonywaniu urzędu w Kościele. Następnie ksiądz biskup Marek pobłogosławił i poświęcił stuły dla przyszłych diakonów.

zobacz także: Absolwenci Seminarium 35+, przyszłymi diakonami Kościoła Łódzkiego!

W dniu jutrzejszym kl. Szymon Brot, kl. Roman Jaguś, kl. Zbigniew Kądziołka oraz kl. Łukasz Kołodziej przyjmą Święcenia Diakonatu, których udzieli im metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.