Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 434
Abp Ryś: poddanie Świątyni Jezusowi czyni nas prorokami ze zbójców

20 listopada Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś sprawował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił, że w Liturgii uczestniczymy w wydarzeniu, jakim jest obejmowanie władzy nad Świątynią przez Jezusa.

Istotne jest, aby w Świątyni to Jezus był Panem. Kiedy On przejmuje władzę nad Kościołem, wszystko odzyskuje sens, wtedy też zmienia się nasze spojrzenie na innych ludzi, Świątynia staje się otwarta.

-Gdy Jezus jest Panem Świątyni, to staje się ona otwarta dla wszystkich i wtedy ja uczę się cieszyć obecnością każdego- mówił Metropolita Łódzki.

Ksiądz Arcybiskup mówił również o określeniu Domu Ojca jako jaskini zbójców, które jest użyte w Księdze proroka Jeremiasza. Owa jaskinia była miejscem schronienia. Miała dać zbójnikom poczucie bezpieczeństwa, gdy ponownie wyjdą i będą kraść, zabijać i cudzołożyć.

Metropolita Łódzki podkreślał, że Świątynia wyznacza nam sposób życia również poza nią, ale tylko wtedy, gdy Jezus jest jej Panem. Przyjmując Słowo, człowiek wychodzi z tego miejsca jako prorok-nie tylko może o tym słowie mówić, ale sam się nim staje.

-Poddanie Świątyni Jezusowi czyni nas prorokami ze zbójców. Wychodzimy przemienieni na proroków Pana!- zakończył Ksiądz Arcybiskup.


W codziennych Eucharystiach z metropolitą łódzkim transmitowanych on-line z kaplicy domu biskupiego można uczestniczyć codziennie o godz. 7:30, a w niedzielę o godzinie 9:30 wchodząc na stronę www.archidiecezja.lodz.pl lub na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka.