Modlitwa o jedność Kościoła Chrystusowego w Kościele Łódzkim – zapowiedź

„Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).” – to hasło tegorocznego tygodnia ekumenicznego, który obchodzony jest w Kościele Powszechnym od 18 – 25 stycznia br.

W Kościele Łódzkim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w rozpocznie się 14 stycznia o godz. 18.00 w kościele ewangelicko -augsburskim pw. Św. Mateusza w Łodzi i będzie trwał do 25 stycznia.

Do udziału we wspólnej modlitwie zachęca arcybiskup łódzki. - Bardzo serdecznie zapraszam moich braci i moje siostry katolików do szczególnej modlitwy o jedność, w styczniu,. Gdy chodzi o naszą Archidiecezję już od 14 stycznia, aż do 25 stycznia. Bardzo do tego zapraszam, aby udzielił się nam duch modlitwy o jedność nie na tydzień, nie na dwa, nie na miesiąc, ale byśmy trwali w tej modlitwie! – podkreśla arcybiskup Grzegorz.

- Każdej niedzieli wypowiadamy Symbol Wiary i wypowiadamy, że wierzymy w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, ale wiemy dobrze, że ten jeden Kościół jest Kościołem podzielonych chrześcijan, to jest wielka rana, to jest ważny niestety moment anty świadectwa! Nie to, że jesteśmy podzieleni, ale że potrafimy się z tym pogodzić albo, że nam to nie przeszkadza albo, że nie zauważamy tego, co tak naprawdę nas łączy. Że unikamy takich miejsc, które są z łaski Boga, są miejscem spotkania nas wszystkich.  – mówi abp Ryś podkreślając sens modlitwy o jedność Kościoła.

Poniżej publikujemy program nabożeństw ekumenicznych w 2018 r.:

• 14 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Łodzi, ul Piotrkowska 279
  • 15 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki w Łodzi, ul. Limanowskiego 60
  • 16 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Starokatolicki Mariawitów w Łodzi, ul Franciszkańska 27
  • 17 stycznia, godz. 17.30 – Dzień Judaizmu – Modlitewne spotkanie na placu po dawnej „Wielkiej Synagodze” w Łodzi, skrzyżowanie ul. Al. Kościuszki i ul. Zielonej
  • 18 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi, ul. Nawrot 37
  • 19 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Łodzi, ul. WiN 2a
  • 20 stycznia, godz. 17.00 – Autokefaliczny Kościół Prawosławny w Łodzi /katedra/, ul. Kilińskiego 56
  • 21 stycznia, godz. 19.00 – Kościół Rzymskokatolicki- Archikatedra, ul. Piotrkowska 265
  • 22 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Reformowany w Łodzi, ul. Radwańska 37
  • 23 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pabianicach, ul. Zamkowa 8
  • 24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Rzymskokatolicki w Zgierzu, par. MB Dobrej Rady, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5
  • 25 stycznia, godz. 18.00 – Kaplica wspólnoty „Chemin Neuf” w Łodzi, ul. Jaracza 11.