Stanisława Leszczyńska (1896-1974) – matka i położna, więźniarka obozu zagłady w Auschwitz

Konferencja popularno-naukowa
pod patronatem Pana doktora Piotra Cywińskiego - dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
3 marca 2020 roku

Godz.11.00 – Msza święta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (ul. Kościelna 8./10)

Godz. 14.00 – konferencja w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Św. Stanisława Kostki 14):

1. Ksiądz Arcybiskup dr hab. Grzegorz Ryś: Wprowadzenie do obrad konferencyjnych.
  2. mgr Magdalena Knedler: "Położna z Auschwitz" - prezentacja książki o Stanisławie Leszczyńskiej.
  3. ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Gliński: Stanisława Leszczyńska (1896-1974) – próba zarysu biograficznego.
  4. mgr Teresa Wontor-Cichy (Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau): Stanisława Leszczyńska – więźniarka obozu Auschwitz-Birkenau nr 41335.
  5. prof. zw. dr hab. Teresa Olearczyk: Stanisława Leszczyńska w upamiętnieniach.
  6. mgr Stanisław Kracik (Dyrektor Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie): Dzieci – więźniowie obozu zagłady w Auschwitz. Uwarunkowania i konsekwencje psychologiczne traumy obozowej.

Godz. 17.00 – dyskusja.