Wyświetleń: 2078
Tomaszów Mazowiecki wyruszył do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze

Dziś rano, po uroczystej Mszy świętej celebrowanej w sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Tomaszowie Mazowieckim wyruszyła - już po raz 203 - Piesza Pielgrzymka Tomaszowska na Jasną Górę.

- W tym roku w naszym pielgrzymowaniu do tronu Królowej Polski bierze udział blisko 600 pątników. – informuje ks. Włodzimierz Moraczewski – kierownik pielgrzymki. - Przez 5 dni tomaszowscy pielgrzymi pokonają dystans 120 kilometrów. – dodaje.

W dwóch grupach: Maryjnej i Papieskiej pielgrzymuje pięciu kapłanów: ks. Bartłomiej Lesiak – wikariusz parafii pw. św. Antoniego z Padwy, ks. Mariusz Turczyński – wikariusz parafii pw. N.M.P. Królowej Polski, ks. Sławomir Bogusz – wikariusz parafii pw. Świętej Rodziny, ks. Piotr Kępniak – wikariusz parafii pw. N.S.J., ks. Paweł Jeleń – wikariusz parafii p.w. św. Wojciecha w Łodzi oraz kl. Mateusz Maciejewski. Wśród pątników obok mieszkańców samego Tomaszowa Mazowieckiego, są także mieszkańcy okolicznych miejscowości.