Archidiecezja Łódzka
Na Arenie Młodych chwalimy Boga: śpiewem, instrumentami, tańcem i flagami!
11:30 | 10.04.2019 | Wyświetleń: 391 | Autor: ks. Paweł Kłys

– 59 flagujących , 90 tańczących, 80 członków chóru, 20 członków zespołu „Mocni w Duchu”, 34 członków orkiestry smyczkowej i 55 członków orkiestry dętej – tak w wielkim skrócie w liczbach przedstawia się zaplecze artystyczne Areny Młodych 2019.

 

Arena Młodych to nie tylko modlitwa, słuchanie Słowa Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu, ale to także: śpiew, taniec, gra na instrumentach i tajemnicze flagi. Za to całe „Boże zamieszanie” w łódzkiej Atlas Arenie odpowiedzialna jest Izabela Woropaj z „Mocnych w Duchu”, która poprowadziła wtorkowe spotkanie ewangelizacyjne. – Nasi chórzyści, tańczący, flagujący jak i członkowie orkiestry są z różnych szkół naszego miasta. Wici się rozchodzą. Jedni przyszli – zobaczyli I spodobało im się. Oni zaprosili znajomych, którzy włączyli się w przygotowania i tak powstało całe to zamieszanie. – tłumaczy Woropaj. 

– Dla mnie granie na gitarze na Arenie Młodych to modlitwa,  ale jest to też i dawanie przykładu moim rówieśnikom, że modlitwa to może być coś fajnego, i że można się modlić na różne sposoby, tak jak choćby poprzez grę na gitarze. – mówi Gabriel Dziedzic.

– Flagowanie to sposób modlitwy, którego wcześniej nie doświadczyłem. – podkreśla Jakub Barański ze wspólnoty Młodość – Lubię To! – Gdy porusza się flagami, to pojawia się taki wiatr – czuje wtedy taki powiew Ducha Świętego – mnie osobiście łatwiej się modli. To jest coś nowego, coś co pozwala mi łatwiej się modlić. – dodaje.

– Przez taniec też można chwalić Boga i jednocześnie się modlić – mówi Katarzyna Stankiewicz. – Do dzisiejszego tańca na Arenie przygotowywaliśmy się przez ostatnie trzy miesiące na warsztatach tamecznych, które odbywały się w sali teatralnej przy kościele oo. Jezuitów. Chętnych do tego typu uwielbienia znajdowaliśmy podczas tzw. suportów tzn. spotkań, które od stycznia odbywały się w łódzkich szkołach. – zaznacza.

Uczestnicy Areny Młodych zostali zaproszeni przez animujących śpiew i taniec do wspólnego uwielbienia Pana Boga.