Bełchatów: uroczystości w rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października 2018 roku minęły trzydzieści cztery lata od męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzięki relikwiom męczennika obecnym w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie jest ona miejscem modlitwy za Ojczyznę i ludzi pracy.

Uroczystej piątkowej liturgii przewodniczył o. Joachim Ciupa, bernardyn z klasztoru w Piotrkowie Trybunalskim. Delegacje władz, zakładów pracy, szkół, stowarzyszeń i organizacji społecznych złożyły kwiaty przed pomnikiem księdza Jerzego i po krótkiej modlitwie wszyscy uczestniczyli w eucharystii. Celebrans w homilii przypomniał postać księdza Popiełuszki w kontekście miłości jaką miał i jakiej uczył: do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka.

Ufamy, że wstawiennictwo błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki będzie stale nam towarzyszyć, a wszystkim ludziom pracy całego regionu, zwłaszcza kopalni i elektrowni w Bełchatowie, wyjedna Boże błogosławieństwo.