Archidiecezja Łódzka
Bełchatów: Bełchatowskie Dni Rodziny
12:00 | 09.07.2018 | Wyświetleń: 892

17 czerwca b.r. bełchatowianie świętowali dzień swojego Patrona św. Jana Pawła II. W tym dniu także swoją 125. rocznicę powstania, obchodziła parafia pw. Narodzenia NMP, w której to ogrodach o godz. 12 uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. arcybiskup Władysław Ziółek.

O godz. 15 z pl. Narutowicza wyruszył po raz szósty Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna, w którym kilkaset osób radośnie i z przytupem manifestowało swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Marsz zakończył się w ogrodach parafii Narodzenia NMP, gdzie rozpoczął się Festyn Rodzinny – Rodzina z św. Janem Pawłem II, który był także finałem XXIII Bełchatowskich Dni Rodziny.

Na scenie zaprezentowali się laureaci V Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej, a gwiazdą wieczoru był zespół Mały Chór Wielkich Serc z Łodzi. Wokół sceny nie zabrakło sportowych i rysunkowych konkursów z nagrodami, jak również stoisk informujących o programach: Rodzina 500 +, „Dobry start” , czy Bełchatowskiej Karcie Rodziny.

Organizatorem Marszu dla Życia i Rodziny i Bełchatowskich Dni Rodziny było Stowarzyszenie  Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie, przy udziale Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.