Autor:
Dzieci pierwszokomunijne z Lublinka na start!

Wikariusz biskupi ds. katechizacji, ks. Józef Fijałkowski zachęca wszystkich ówczesnych uczestników liturgii do licznego udziału. "Tamto spotkanie było wielkim przeżyciem i wielkim wyróżenieniem. Nie powinno ono pozostać tylko w pamięcie, ale powinniśmy dawać wyraz wdzięczności, choćby poprzez udział w Święcie Eucharystii, ustanowionym na pamiątkę tego wydarzenia" - podkreśla ks. Fijałkowski.
Zaproszenie adresowane jest do całych rodzin. "Dzisiaj tamte dzieci są już dorosłymi ludźmi, niektórzy założyli rodziny. Zapraszamy ich, ich małżonków i oczywiście dzieci" - zachęca wikariusz biskupi ds. katechizacji.
Zbiórka młodych ludzi, którzy 22 lata temu przyjęli I Komunię świętą na Lublinku, odbędzie się trakcie procesji. Nad tłumem górować będzie tablica z napisem "Młodzież w 22-lecie I Komunii Św. na Lublinku".
Archidiecezjalne Święto Eucharystii odbędzie się już 14 czerwca, a jego gościem będzie kardynał Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.