Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 28 czerwca 2026 r.
- Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2026/2027. Odbędzie się ona w jednym terminie: 12 września (sobota) 2026 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie strony internetowej lub facebookowej Seminarium. Link do informacji rekrutacyjnych: https://wsd.lodz.pl/rekrutacja.
- Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zaprasza narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.45, we wtorki i czwartki od 14 lipca do 11 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.
- Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w nowej odsłonie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. W tym roku pochylimy się nad tematem: Tajemnica Kościoła w świetle Biblii. Spotkania wykładowe zaplanowano w systemie comiesięcznych zjazdów, które odbywać się będą w okresie od października do czerwca. Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową: www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.
- Zapraszamy również do udziału w trzeciej edycji Szkoła Liturgii Archidiecezji Łódzkiej. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy liturgicznej, aby każdy mógł lepiej rozumieć liturgię i czerpać z niej dla osobistego wzrastania. Tematem tegorocznych zajęć jest: Misterium Chrystusa i Kościoła w roku liturgicznym. Wykłady będą się odbywać raz w miesiącu od września do czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Zainteresowanych odsyłamy do strony www.szkolaliturgii.pl.
- W niedzielę 5 lipca o godz. 15.00 w Przystanku Zofiówka (Stanisławowska 2, 95-080 Zofiówka) odbędzie się wydarzenie „Czuj Duch – Festiwal Szczęśliwego Życia”. Do udziału zaproszone są całe rodziny. Organizatorzy szczególnie zachęcają, aby zaprosić i przyjść z osobami, które są dziś daleko od Kościoła oraz od tradycyjnych form ewangelizacji. Festiwal będzie okazją do spotkania, rozmowy, muzyki, inspiracji i wspólnego spędzenia czasu w życzliwej atmosferze. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
- W dniach 18 i 19 lipca 2026 r. w domu Zgromadzenia Sióstr Antonianek przy ul. Janosika 141 odbędzie się kolejna szkoła rodzenia. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie. Zgłoszenia pod telefonem: 791 761 455.
