Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 77
Ks. kan. Półtorak: ten kościół – to całe moje życie, całe moje kapłaństwo! - wywiad
Udostępnij

- Ten kościół – to całe moje życie, całe moje kapłaństwo! – mówi ks. kan. Edward Półtorak, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Pokoju w Łodzi.

Dokładnie 30 lat temu – 24 czerwca 1996 roku – ówczesny arcybiskup łódzki – abp Władysław Ziółek powołał do istnienia parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, która  została wydzielona z trzech innych parafii – parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciatka Jezus i Świętego Jana Bosko, parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego.

Proboszczem nowej śródmiejskiej parafii został – ks. kan. Edward Półtorak, który wraz z ofiarnymi parafianami wybudował najpierw tymczasową kaplicę, a następnie od 2001 roku rozpoczął budowę nowej świątyni.

Dnia 19 czerwca 2016 roku – w 20. rocznicę erygowania parafii – kościół pw. NMP Królowej Pokoju został konsekrowany przez ówczesnego metropolitę łódzkiego – abp. Marka Jędraszewskiego.

zobacz także: Konsekracja kościoła pw. NMP Królowej Pokoju w Łodzi

W 30. rocznicę erygowania parafii – po uroczystościach jubileuszowych – po uzyskaniu wieku emerytalnego – pierwszy proboszcz parafii odchodzi na zasłużoną emeryturę.

zobacz także: Dziękczynienie za 38 lat posługi kapłańskiej w Chrystusowym Kościele

O powołaniu do istnienia parafii pw. NMP Królowej Pokoju w Łodzi, etapach budowy – wpierw wspólnoty parafialnej, a następnie budowy kaplicy tymczasowej i świątyni parafialnej oraz o życzliwości i otwartości parafian, ofiarności przyjaciół księży oraz o kapłaństwie, które było związane z łodzią i kościołem parafialnym opowiada ks. kan. Edward Półtorak w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej. Gorąco zachęcamy do obejrzenia wywiadu.

Udostępnij