O tym, czym jest Paliusz, jakie jest jego znaczenie w Kościele katolickim, jak powstaje i dlaczego tak, a nie inaczej wygląda opowiada pierwszy łódzki metropolita – ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek. Metropolita senior prezentuje swój Paliusz, który otrzymał z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II w 2004 roku.
Kard. Konrad Krajewski - metropolita łódzki - otrzyma Paliusz z rąk Ojca Świętego Leona XIV w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w najbliższy poniedziałek - 29 czerwca br.
