Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 1416
Łódzkie Jerycho Rowerowe 2023
Udostępnij

- To, co wy dzisiaj robicie w ramach Jerycha Rowerowego też ma znaczenie dla świata, ma pokazać światu wagę tego, żeby burzyć mury. Uwierzcie, że Pan Bóg wie, co robi dzisiaj, kiedy powołuje nas do tej modlitwy - mówił kard. Cupich na rozpoczęcie Jerycha Rowerowego.

Po raz 5. pod hasłem „Aby runęły mury naszych serc” wystartowało Jerycho Rowerowe. W tym roku ma ono charakter ekumeniczny, łącząc wszystkich łódzkich chrześcijan w modlitwie za miasto. - To jest bardzo piękny rodzaj modlitwy, bardzo symboliczny. Jerycho jest modlitwą, żeby padły mury między ludźmi, a to jest także DNA łódzkiego społeczeństwa i łódzkiego Kościoła, żeby likwidować podziały. Pomysł zrodził się w tamtym roku, jest dla mnie oczywiste, że modlitwa za miasto powinna być modlitwą wszystkich chrześcijan - powiedział abp Ryś.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele św. Faustyny Kowalskiej, gdzie Mszy św. przewodniczył kard. Blade Cupich z USA, obecny był także abp Grzegorz Ryś. W homilii kard. Cupich powiedział o znaczeniu narodzin Jana Chrzciciela i Zachariaszu, który odzyskał mowę. - To, co jest najbardziej zaskakujące, to że na te wszystkie sprawy ludzie odpowiedzieli nie tyle wybuchem radości, co strachem. To może być też taki strach, który my mamy w sobie, myśląc, że to chyba niemożliwe, żeby Bóg znał nas wszystkich po imieniu, bo to by oznaczało, że Pan Bóg dla każdego ma jakiś szczególny plan. To może być też takich strach przed tym, że nasze życie ma znaczenie i może zmienić losy świata - powiedział amerykański duchowny.

Kard. Cupich podkreślił także, że dzisiaj jest dobry moment na pozbycie się strachu i dopuszczenie do siebie myśli, że Bóg ma dla każdego człowieka plan. W nawiązaniu do rodzinnego doświadczenia zaznaczył, że nie można nam zapomnieć, że każdy jest powołany i ma powód, aby żyć, wypełniając swoją misję. - To, co wy dzisiaj robicie w ramach Jerycha Rowerowego też ma znaczenie dla świata, ma pokazać światu wagę tego, żeby burzyć mury. Uwierzcie, że Pan Bóg wie, co robi dzisiaj, kiedy powołuje nas do tej modlitwy i że to ma sens i zmienia świat - wyjaśnił.

Trasa Jerycha Rowerowego wynosi 50 km, podczas którego organizatorzy przewidzieli 7 przystanków: w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza, w cerkwi św. Olgi, w kościele Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego Marii Klareta, w sanktuarium św. Antoniego Padewskiego, w kościele św. Kazimierza, w kościele Przemienienia Pańskiego i w kościele św. Franciszka z Asyżu. Zakończenie przewidziano w kościele ewangelicko-reformowanym przy ul. Radwańskiej.

Udostępnij
Galeria zdjęć