Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 1352
Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha Świętego! | promocja książki "Duch Święty"
Udostępnij

- Lubię przypominać, że Duch Święty jest jak woda - pokorny. Z wodą jest tak, że niczego bez niej nie ma, ale nikt jej nie zauważa – mówił kard. Ryś podczas spotkania autorskiego.

16 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbyło się spotkanie z kard. Grzegorzem Rysiem, poświęcone jego najnowszej książce „Duch Święty”. Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą, po której metropolita łódzki odniósł się do treści książki, podkreślając znaczenie miłości i nadziei w Duchu Świętym.

W drugiej części wydarzenia uczestnicy mieli okazję do zadawania pytań Autorowi książki. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się te dotyczące cierpienia, nauczania religii w szkole, a także doświadczania działania Ducha Świętego w codzienności. - Gdy mam problem w rozeznaniu, co jest dobre, a co złe i mam w sobie konkretne pytania, co do mojego życia, to najchętniej idę do spowiedzi, bo mam w sobie głęboko słowa Jezusa: „weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, którym zatrzymacie, są im zatrzymacie”. To znaczy, sakrament pokuty jest miejscem działania Ducha. Nie kwestionuję tego, co usłyszę w spowiedzi – powiedział kard. Ryś.

O książce:

Duch Święty działa tak, jak chce. Cechą Ducha Świętego jest absolutna wolność, oczywiście wolność w miłości.
kard. Grzegorz Ryś

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej? Czy faktycznie jest równy Ojcu i Synowi? Jak działa? Czym są dary Ducha Świętego? Dlaczego tak mało o Nim wiemy?

Duch Święty to niezaprzeczalnie najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej. Jest niewidoczny jak wiatr, a jednak działa. W Starym Testamencie bywa przedstawiany jako potężna moc, którą posługuje się Bóg, a dzisiaj najczęściej kojarzymy Go z obrazem gołębicy, płomienia czy silnego podmuchu. Jego nieoczywista moc, o której mówią te wizerunki, może zdziałać cuda. Wystarczy poznać Go i dać się Mu poprowadzić. Dopiero w Nowym Testamencie ukazuje nam się nie jako jakaś siła, wiatr, tchnienie czy moc, ale Osoba Boża.

Kardynał Grzegorz Ryś w swoich tekstach odkrywa przed nami tajemnice Ducha Świętego. Daje nam wskazówki, jak wykorzystać w życiu Jego dary.

Udostępnij
Galeria zdjęć