Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 636
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19 V 2024
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 19 maja 2024 r.

  1. Duszpasterstwo Rodzin AŁ zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 26 maja. Rozpoczęcie Mszą św. pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka w kościele pw. Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym w Łodzi o godz. 14.00. Około godz. 15.00 wyjście Marszu w kierunku Parku na Julianowie. Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce i inne atrakcje. O godz. 16.15 koncert Małego Chóru Wielkich Serc.
  2. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
  3. Pragniemy poinformować, że 2 czerwca 2024 roku bp Ireneusz Pękalski będzie obchodził złoty jubileusz święceń prezbiteratu. Z tej racji w sobotę 1 czerwca o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. w intencji dostojnego Jubilata. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych świeckich.
  4. Zapraszamy na zakończenie Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które odbędzie się w niedzielę 26 maja w kościele oo. Dominikanów (ul. Sienkiewicza 38), o godz. 12.00. Uczestnicy wydarzenia, tworzący ponad 100-osobowy chór, zaprezentują efekty warsztatowej pracy w czasie uroczystej Mszy św., a także w krótkim koncercie bezpośrednio po niej.
Udostępnij