Abp Ryś: Jezus posyła nas z doświadczeniem Boga miłosiernego!

- Każde spotkanie z Panem kończy się posłaniem. Jesteśmy na Eucharystii, za chwilę - na jej końcu - usłyszymy – idźcie! Idźcie – jesteście posłani. Najczęściej to jest ta misja, o której słyszeliśmy –idźcie do domu, ale z czym? Z doświadczeniem miłosierdzia. Nie tylko z wiedzą, nie tylko z mądrością ale z doświadczeniem miłosierdzia. To jest to z czym Jezus nas posyła – z doświadczeniem Boga miłosiernego. – mówił abp Grzegorz podczas porannej Mszy świętej dla uczestników ekumenicznego spotkania Już czas! w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki.

Duchowny zwrócił uwagę na przestrogę zwartą w dzisiejszym pierwszym czytaniu - źródłem podziałów w ludzi Boga jest polityka, podział polityczny. – zobaczcie co podział robi z Bogiem, z obrazem Boga. W miejsce tego, którego doświadczamy w Jego miłosierdziu - mamy obraz Boga, który jest złotym bykiem – siła i pieniądz. Do tego orędzie – to jest wasz bóg, który was wyprowadził z Egiptu. Rzeczywiście – wyszli z Egiptu, bo byli bogaci i byli silni! Byli grupom niewolników, bez pieniędzy i bez siły i zostali wyprowadzeni przez Boga, który jest miłosierny. – zauważył metropolita łódzki.

Kończąc homilię metropolita łódzki zaapelował – weźmy to Słowo ze sobą z tych naszych ważnych trzech dni przeżywanych razem w Łodzi. – zakończył.

Dziś w ostatnim dniu spotkania ekumenicznego liderów Kościołów i wspólnot chrześcijańskich „Już czas. Napiszmy historię razem”, które odbywa się w Łodzi uczestnicy wysłuchają konferencji i wezmą udział w uwielbieniu.