Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 742
Abp Ryś do uczestników ekumenicznego spotkania Już czas!: Jezus dotyka naszego języka, abyśmy zaczęli mówić Jego Słowem

- Dzisiaj tak łatwo jest być kompletnie głuchym i tak łatwo jest poddać się wszystkim chorobom języka. Jezus chce nam dzisiaj dać to, co pochodzi z Jego ust. Jego słowo na nasz język, byśmy zaczęli mówić Jego słowami, byśmy zaczęli mówić na Jego sposób i w Jego Duchu. – mówił abp Grzegorz Ryś.

Dziś rano w łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki, w drugim dniu ogólnopolskiego spotkania ekumenicznego  „Już czas. Napiszmy historię razem”– Mszy świętej dla uczestników spotkania przewodniczył i Słowo Boże wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Wśród koncelebransów obecni byli księża biskupi oraz abp Wojciech Polak – Prymas Polski.

Rozpoczynając swoją homilię łódzki pasterz zauważył, że - powiedziałem, że ta Ewangelia się dzieje, to ktoś mógłby się żachnąć i powiedzieć – czy ta katedra jest obszarem niewiary? Czy ta katedra to jest świat pogański? Ta katedra nie, ale moje życie tak, i wasze życie też! Jezus przechodzi przez te wszystkie miejsca w nas w których jesteśmy niewierzący, w których jesteśmy poganami. To są te miejsca, w których jesteśmy głusi na Jego Słowo. Możemy słuchać na każdy inny temat, ale w te miejsca nie zamierzamy Go wpuszczać i oglądać ich przy pomocy Jego Słowa, mamy na te miejsca własne pomysły. Z tych miejsc nie zanosimy do Niego modlitwy, w tych miejscach, które są w nas, w naszych pragnieniach nie potrafimy się modlić, nie mówmy do Boga Ojcze, nie mówię wierzę! – zaznaczył kaznodzieja.

- Jezus nakłada na nas swoje ręce i udziela nam Ducha, a potem jest taki moment, kiedy śliną dotyka naszego języka – swoją śliną to znaczy tym, co pochodzi z Jego ust – po to, żebyśmy zaczęli mówić Jego Słowem. Nasz problem polega na tym – bardzo często – że nawet jak potrafimy mówić, to te słowa , które wypowiadamy, nie mają nic wspólnego ze Słowem Boga! – zauważył abp Grzegorz.

- Dzisiaj tak łatwo jest być kompletnie głuchym i tak łatwo jest poddać się wszystkim chorobom języka. Jezus chce nam dzisiaj dać to, co pochodzi z Jego ust. Jego słowo na nasz język, byśmy zaczęli mówić Jego słowami, byśmy zaczęli mówić na Jego sposób i w Jego Duchu. Jeśli się poddamy temu działaniu Jezusa, ta przestrzeń bałwochwalcza, ta przestrzeń niewiary w nas, stanie się Bożym ogrodem! – zakończył metropolita łódzki.

zobacz także: Już czas. Napiszmy historię razem” | Spotkania liderów Kościoła i wspólnot chrześcijańskich

Galeria zdjęć