Autor: Archidiecezja Łódzka
Droga Światła z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem | Wielkanoc 2020 #6

„Panie Jezu, jeszcze raz przychodzimy na Twoją Drogę Światła, na to spotkanie z Tobą żyjącym na wieki wieków”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w modlitwie na rozpoczęcie Drogi Światła.

Już po raz szósty – w piątek 22 maja – Metropolita Łódzki przewodniczył nabożeństwu Drogi Światła, które wraz ze swoimi domownikami celebrował w swojej domowej kaplicy. Ksiądz Arcybiskup przygotował rozważania w oparciu o Psalm XVI.

Na zakończenie Drogi Światła Metropolita Łódzki zaprosił wszystkich do udziału w ostatnim takim nabożeństwu, które tym razem będzie sprawowane w parafii św. Mateusza w Łodzi, w kościele ewangelicko- augsburskim. „Będzie to Ekumeniczna Droga Światła. Zapraszam wszystkich chrześcijan do przeżycia tej Drogi Światła, która będzie już po raz trzeci w naszym mieście. Myślę, że będąc przy żyjącym Panu jesteśmy też wszyscy bliżej siebie”- mówił Abp Ryś.

W Okresie Wielkanocnym w każdy piątek wierni zachęceni przez Kościół do celebracji Drogi Światła. Jest to nabożeństwo podczas którego rozważa się – podobnie jak w czasie wielkopostnej Drogi Krzyżowej – 14 stacji w czasie których Zmartwychwstały Pan spotyka się z Marią Magdaleną, Piotrem i Janem, uczniami idącymi do Emaus oraz Maryją oczekującą wraz z gronem dwunastu Zesłania Ducha Świętego.