Abp Ryś: wiem, że się nie zawiodę się na waszej hojności! – kupmy respiratory dla łódzkiego szpitala!

- Wszystkich zapraszam do tego konkretnego czynu – pomocy przy zakupie respiratorów do łódzkiego szpitala. Wiem, że się nie zawiodę się na waszej hojności. – mówił abp Grzegorz Ryś.

Podczas dzisiejszej południowej modlitwy Ojcze nasz ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś odczytał list od dra Pawła Czekalskiego - prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. Pan prezes prosi w nim o pomoc w zakupie respiratorów podtrzymujących życie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

- W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu USK nr 1 im. N. Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jak obecnie nam zagraża (Covid19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach by zapewnić przeżycie choremu a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie a komu odmówić i skazać na śmierć. – napisał dr Czekalski.

Odpowiadając na prośbę prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej Archidiecezja Łódzka wraz z księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem przekazali sumę potrzebną do zakupu dwu respiratorów potrzebnych w łódzkim szpitalu. – Jeśli zechcielibyście włączyć się w pomoc przy zakupie potrzebnych respiratorów to wszystkie potrzebne informacje znajdą się na naszej stronie diecezjalnej. Wiem, że się na was nie zawiodę. – powiedział metropolita łódzki.

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
Bank PKO BP SA I Oddział w Łodzi
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi