Autor:
Świętowali Ministranci

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Ireneusz Pękalski. Ksiądz biskup przypomniał pozdrowienie ministrantów: „Króluj nam Chryste- zawsze i wszędzie”, które jest swoistym wyznaniem wiary i oddaniem swojej posługi i swojego życia Chrystusowi. Biskup Pękalski zwrócił także uwagę na to, jak ważna i potrzebna jest służba przy ołtarzu i jak ogromne to zobowiązanie - „Wasza służba jest czymś szczególnym, co pozwala nam doświadczy z bliska obecności i działania Chrystusa . Wasza służba nie powinna ograniczać się tylko do kościoła, musi ona promieniować na tych, z którymi żyjecie na co dzień, na szkołę, rodzinę.”

Po Mszy Świętej przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego i klerycy zaprosili wszystkich przybyłych na Dzień Powołaniowy.