Autor:
Wyświetleń: 783
„Bądźmy dowodem na istnienie Boga”- Święto Eucharystii
Udostępnij

Tegoroczna uroczystość jest dziękczynieniem Archidiecezji Łódzkiej za dar kanonizacji Papieża Polaka- przypomniał o tym we wstępie ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki- „pragniemy dziękować najlepszemu Ojcu za dar Karola Wojtyły- Jana Pawła II, dar dla Polski, dla Europy, dla świata, dla Kościoła”.

Na początku swojej homilii arcybiskup Konrad Krajewski wezwał Ducha Świętego, aby napełnił serca wiernych i zapalił w nich ogień swojej miłości. Wskazał również na to, że to my po Komunii jesteśmy monstrancją i mamy zadanie nieść Jezusa ludziom. Powinniśmy docierać z Nim wszędzie, do szkoły, do urzędów, rodzin. Czasem jednak Jezusa nie widać w nas. Przysłaniamy go swoją osobą. Arcybiskup wskazał również na to, że aby czynić cuda należy w pełni ufać Jezusowi. Czasem zapominamy, że najkrótsze wyznanie wiary to „Jezu Ufam Tobie!” Cuda zaczynają się dziać od znaku krzyża, przed kościołem, przed posiłkiem, podczas rodzinnej modlitwy.

Święto Eucharystii zostało ustanowione na pamiątkę wizyty Świętego Jana Pawła II w Łodzi 13 czerwca 1987 roku. “ Wierzę w Syna Bożego” to hasło tegorocznego spotkania. Podczas uroczystości rozdawane były obrazki z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Wolontariusze Caritas zbierali ofiary do puszek na jałmużnę papieską, na dzieła charytatywne papieża Franciszka.

Po Mszy Św. na Placu Katedralnym zorganizowano wspólny posiłek dla wszystkich uczestników Święta Eucharystii. Dania przygotowali m.in. Caritas, Centrum Służby Rodzinie, Wyższe Seminarium Duchowne.

Na zakończenie łódzkiego dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski otworzył wystawę wiernych reprodukcji znaczków pocztowych z 24 pielgrzymek do 55 państw poświęconych osobie Papieża Polaka. Znaczki pochodzą z kolekcji prywatnej Marii i Dionizego Danielewicz, członków Klubu Świętego Gabriela w Poznaniu. Kolekcje znaczków będzie można oglądać w Archikatedrze Łódzkiej do 15 czerwca br.

Ostatnim punktem Święta Eucharystii jest Wieczór Uwielbienia- czyli koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Udostępnij