Archidiecezja Łódzka
Licealna Arena Młodych 2019
17:40 | 10.04.2019 | Wyświetleń: 1985 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Najpiękniejsze w tym dzisiejszym spotkaniu było dla mnie to przejście przez serce Jezusa i możliwość stanięcia w całym tym pośpiechu życia i zastanowienia się, co w nim – w tym życiu –  jest takie najważniejsze. – mówi ze wzruszeniem Martyna Ogrodniczak – uczestniczka Areny Młodych dla licealistów.

Zakończył się drugi dzień ewangelizacyjnego wydarzenia Arena Młodych, którego pomysłodawcą i organizatorem był – już po raz drugi – ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Tegoroczne spotkanie młodych oparte zostało o fragment ewangelii opowiadający o  spotkaniu Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba.

zobacz także: Serce, do którego można wejść – dekoracja Areny Młodych

– Do przyjścia na Arenę Młodych zachęcił mnie mój tata. Powiedział: chodź, zobaczysz, będzie super, będzie coś ciekawego, dowiesz się czegoś, duchowo się umocnisz. No nie chciało mi się, ale pomyślałem, że skoro naciska, to już pójdę. Jestem tu  po raz pierwszy, bo w ubiegłym roku nie mogłem być, bo się leczyłem na epilepsję. Jest to wartościowe wydarzenie. Dowiedziałem się takich ciekawych rzeczy, o których mówił dziś pan profesor. – tłumaczy Krzysztof Fafli.

Podobnie jak w pierwszym dniu Areny Młodych, tak i dziś, swoim doświadczeniem pracy i świadczeniem wiary podzielił się z uczestnikami spotkania profesor Jacek Moll – kardiochirurg z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

zobacz także: Na Arenie Młodych chwalimy Boga: śpiewem, instrumentami, tańcem i flagami!

W czasie Areny Młodych słowo do zgromadzonych wygłosił metropolita łódzki – arcybiskup Grzegorz Ryś. – Wiem jak bardzo wam zależy na miłości i dlatego chcę wam powiedzieć: każda ludzka miłość jest jakoś zawodna. – tłumaczył arcybiskup.  – Ale jest Miłość, która cię nie zawiedzie. To jest spotkanie z Jezusem! To jest spotkanie serca z sercem. Możesz wejść ze swoim sercem w sam środek serca Jezusa. Możesz poszukać z Nim takiego zjednoczenia. W zbawieniu nie chodzi o to, że Jezus bierze wszystkie twoje grzechy. Zbawienie nie polega na samooczyszczenia się z grzechów. Zbawienie polega na tym, że jesteś uzdolniony do dobra i czynisz dobro, a twoja zdolność do dobra bierze się z tego, że spotkałeś kogoś kto cię kocha! – podkreślił arcybiskup łódzki.

zobacz także: Pismo Święte wwiezione na Arenę Młodych przez Martę

– Najbardziej poruszyło mnie kazanie księdza arcybiskupa i dla mnie to była najfajniejsza rzecz, której tu doświadczyłem tutaj. Zabiorę z tej Areny bliskość z Bogiem i mam nadzieję, że też bliższe relacje z innymi ludźmi. –  mówi Kamil Wróbel.

– Zaskoczyła mnie bardzo duża ilość młodzieży, która przybyła tutaj – chociaż maja dziś wolne –  a także słowa biskupa Rysia, który mówił o tym, że Bóg nas kocha, i o tym musimy pamiętać! – podkreślił  Jakub Florczak.

W dalszej części spotkania miała miejsc miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyć w modlitwie wstawienniczej.

zobacz także: Gimnazjalna Arena Młodych 2019

Dzisiejsze spotkanie zakończyło wspólne uwielbienie Jezusa za Jego miłość i nieustanną obecność w Jego Słowie i Najświętszym Sakramencie.

Choć Arena Młodych dobiegła już końca, to jednak nowością tegorocznego Wielkiego Postu w Archidiecezji Łódzkiej będzie Arena Rodzin skierowana do wszystkich rodzin mieszkających na terenie Łodzi jak i całej Archidiecezji. Aby wziąć udział w Arenie Rodzin należy zgłosić się poprzez formularz i odebrać bezpłatną wejściówkę. Aren Rodzin rozpocznie się w najbliższy piątek 12 kwietnia o godz. 17:00, a zakończy ją Łódzka Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Łodzi z Atlas Areny do kościoła p.w. Chrystusa Króla.

zobacz także: