Młodzi łodzianie poznają Amerykę Środkową – PANAMA 2019

Młodzież z Archidiecezji Łódzkiej, która w poniedziałek wyruszyła na Światowe Dni Młodzieży do Panamy obecnie uczestniczy w tzw. Dniach w Diecezjach. W tym czasie poznaje kulturę i tradycję i zwyczaje mieszkańców Ameryki środkowej.

- Zwiedziliśmy muzeum soli i cukru. Mogliśmy również na żywo zobaczyć sposób obróbki wody i sposobu pozyskiwania soli morskiej. Ze względu na odpływ widzieliśmy rybaków powracających z połowu ryb. Następnie chwila odpoczynku aktywnego na plaży i obiad w szkole. Punktem wieńczącym  dzień była Eucharystia sprawowana po hiszpańsku w Kościele pw. Dziewicy z Góry Karmel, na koniec której ks. proboszcz powitał nas w imieniu całej wspólnoty parafialnej.- komentuje ks. Przemysław Kansy – duszpasterz KSM-u w Archidiecezji Łódzkiej.

Już niemalże za tydzień, bo w czwartek 24 stycznia łodzianie spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem na Światowym Dni Młodzieży w Panamie.