Archidiecezja Łódzka
Wakacje 2018 z łódzką Caritas
12:17 | 16.07.2018 | Wyświetleń: 807

Trwa Wakacyjna Akcja  Caritas. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym łódzkiej Caritas w Drzewocinach, odbył się już turnus rehabilitacyjny „Ama Deum – kochaj Boga” dla 40 niepełnosprawnych dzieci, które wypoczywały pod opieką kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi i grona wolontariuszy świeckich.

Jak co roku, klerycy zebrali pieniądze oraz zorganizowali wypoczynek dla swoich podopiecznych. 9 lipca rozpoczął się w Drzewocinach turnus kolonijny dla 80 dzieci z regionu łódzkiego. Kolonie odbywają się pod hasłem „Polskie drogi”. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości, każdego dnia uczestnicy kolonii „podróżują” do miejsc, które odegrały ważną rolę w historii Polski.

Kolonie letnie Caritas organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat. Każdy z kolonijnych dni wypełniony jest atrakcjami i niespodziankami. Organizowane są gry i zabawy, zajęcia sportowe i rekreacyjne, które oprócz zdolności ruchowych, rozwijają pewność siebie i umiejętność pracy w grupie. Całość uzupełniają konkursy, seanse filmowe, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabraknie również dyskotek i leśnych spacerów. Ze względu na katolicki charakter kolonii, koloniści mogą uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej i codziennych modlitwach. 21 lipca w ośrodku rozpoczyna się kolejny turnus rehabilitacyjny dla 20-osobowej grupy młodzieży.

Przez dwa wakacyjne miesiące normalnie funkcjonują świetlice środowiskowe Caritas. Podopieczni placówek codziennie znajdą tu ciepły posiłek oraz propozycje różnych wakacyjnych aktywności. Podobnie, jak w ubiegłych latach dzieci i młodzież skorzystają z letniej oferty przygotowanej przez Miasto Łódź.

 Prosimy o wsparcie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Bank Pekao S.A. V Oddział w Łodzi nr 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem: WAKACJE Z CARITAS 2018.
Możesz wesprzeć finansowo organizację kolonii już teraz.: http://www.dobromat24.pl