Autor:
Abp Jędraszewski świątecznie do internautów

Abp Jędraszewski przypomina słowa drugiej prefacji wielkanocnej, mówiącej o tym, że zmartwychwstanie Chrystusa jest "zadatkiem naszego zmartwychwstania". "Życzę wszystkim, aby mogli przeżyć te święta właśnie w duchu wielkiej radości i chwały na cześć zwycięskiego Pana, który swoim powstaniem z grobu pokonał moce zła, śmierć i grzech. Więcej - dał nam nadzieję (i gwarancję dla niej), że nasze życie raz poczęte nie kończy się z chwilą śmierci biologicznej, ale trwa na wieczność całą" - mówi pasterz Kościoła w Łodzi."To wielka radość, którą musimy się dzielić, poprzez którą musimy odróżniać się od świata, który staje się coraz bardziej pogański, to znaczy zamykający się w świecie materializmu i przemijalności" - dodaje metropolita łódzki.

Hierarcha życzy internautom "pięknych i pełnych radością świąt", które "muszą być naznaczone także piętnem realizmu". "Dlatego, że Chrystus, zanim zmartwychwstał, przeszedł przez cierpienie, mękę i śmierć. To jest prawda o Nim i to jest prawda i o każdym z nas. Ale On swoim zmartwychwstaniem pokazał nam zupełnie nowe horyzonty tego, do czego zmierza ludzkie życie" - zauważa abp Jędraszewski. "Odnowienie tej wiary, pogłębienie miłości do Boga za jego zbawcze dzieło i wzmocnienie nadziei, niech stanie się treścią naszych świąt i ich przeżywania" - mówi metropolita łódzki.
Przypomina też słowa życzeń, jakie papież Franciszek skierował do kardynałów w trakcie pierwszej mszy świętej po wyborze. Ojciec Święty mówił wtedy, że trzeba iść w światłości Pana, budować Kościół, który od samego początku jest wznoszony na fundamencie, którym jest Chrystus i dawać temu świadectwo. "Trzeba iść na cały świat i głosić Ewangelię, czyli Dobrą Nowinę wszystkim narodom. I właśnie dlatego chrzcić ludzi. To zadanie, bardzo konkretne, niech stanie się dla nas treścią rozpoczynającego się właśnie okresu paschalnego" - kończy życzenia abp Jędraszewski.